Köszönettel vettem a felkérést!
Az első rovatba egy tágabb önéletrajzi bemutatkozást tennék össze.
41 évvel ezelőtt kezdtem el harcművészetet tanulni. 1983 december elsején kerestem fel a hetedik kerületben lévő állatorvos tudományi egyetem Sotokan karate edzését, ahol az alapokat Kurdi Gábor és Tancsa Nóra edzőktől tanultam meg.

Azt tudni kell, hogy az első karate klubok 1978-ban nyitottak Magyarországon, így 1983-ban még nagyon kevés fekete öves mester volt. Sok helyen az edzéseket kék és barna öves edzők tartották. Nagyon kevés klub volt anno. Az ÁSE klubba, akkoriban több százan jártunk edzeni, tematikusan felépített, ősi Japán szisztéma szerint folytak a karate edzések. Komoly fegyelmet, tiszteletet és technikai anyagot tanultunk. A harci művészetek elterjedésében akkoriban nagyon sokat segített, hogy 1983-ban bemutattál Bruce Lee egyik filmjét a mozikban. Ilyen jellegű harcművészeti filmet akkoriban sehol nem láttunk. Egy olyan misztikum vált valóssá, amit mindannyian meg szerettünk volna tanulni. Az edzések során 16-17 évesen eljutottam 4. Kyu fokozatig és elkezdtek minket versenyekre vinni. Junior, megyei és országos versenyekről van egyelőre szó, ahol több, kevesebb sikerekkel szerepeltem, mint Kumite-ben, és Katában is.

1987-ben 17 évesen megnyitottam az első klubomat. Létrehoztam egy sport egyesületet, melynek neve Hernád SE lett, és a középiskolámban, testnevelő tanárommal Swincsók Lászlóval közösen tartottunk edzéseket. 1988 nyarán sajnos megszakadtak a harcművészeti tanulmányaim, mivel bevonultam a magyar néphadsereg kötelékébe, ahol másfél évig katonai szolgálatot teljesítettem. Szerencsémre a hadseregen belül együtt szolgáltam Kató Misivel, aki akkor már a Thai boksz egyik legnevesebb harcosa volt. A katonaság után természetesen folytattam Harcművészeti tanulmányaimat, és egy nemzetközi edzőtáborban találkoztam egy francia Mesterrel (Raymond Jugeau), aki meghívott francia országba, Oleron szigetére, és elkezdtem Jiu Jitsu-t tanulni. Ezek után bekerültem egy nemzetközi rendszerbe, ahol folyamatosan külföldi, nemzetközi, több ezer fős edzőtáborokba jártam tanulni, illetve Francia országban lehetőséget kaptam a Budo akadémián tanulni. A legnagyobb edzőtáborban Németországban voltam, ahol 2800 fővel az akkori legnagyobb Japán szervezésben lévő edzőtáborban voltam, Sato Mester vezetésével. Ahol a Yamaguchi klán tanított és itt levizsgáztam első Dan Jiu Jitsu-ra. Eközben Franciaországban is levizsgáztam első Dan Nichon Thai Jitsu-ra. Így mint az Európai, mint a Japán vonalat elkezdtem tanulni. Ekkor már a budapesti Honvédban 80 fős klubot tartottam fenn, és főleg Jiu Jitsut tanítottam. Mellette elkezdetem foglalkozni a személy és vagyon védelemmel. 1994-ben megrendezésre került az ORFK szervezésében az első személy és vagyonőrök országos versenye, melynek személy védelmi részét megnyertem. Az akkori Országos Rendőrfőkapitány Kacziba Antal a Rendőrpalotában adta át a díjamat. Ezek után nagyon gyorsan megváltozott az életem. Az akkori újságok, tv riportok megállás nélkül írtak és forgattak velem, mint első számú Magyar Testőr címmel rendelkező egyénnel. Innen kezdődött a személyvédelmi pályafutásom.
Az általam vezetett rovatban megpróbálok teljes körű betekintést nyújtani a személyvédelem és a harcművészet kapcsolatáról.