

Minden február 6-án Muaythai szülőföldje és a globális közösség összegyűlik, hogy megünnepeljék a Muaythai-napot, amelyet VIII. Sanphet király tiszteletére hoztak létre – ismertebb nevén a Tigriskirály (Phra Chao Suea). 1660-ban született, Krung Sri Ayutthaya 29. uralkodójaként lépett trónra 1703. február 6-án, és nemcsak királyi hagyatékáért, hanem a muaythai iránti szenvedélyéért is ünneplik. Történelmi beszámolók arról árulkodnak, hogy gyakran közembernek álcázta magát, hogy részt vegyen a muaythai-csatákban, és ezzel bebizonyította, hogy kora egyik legügyesebb harcosa.





Az olyan szervezetek számára, mint az IFMA és a WMC, ez a nap sokkal többet jelképez, mint egy történelmi tiszteletadás. Azt az elképzelést testesíti meg, hogy a muaythai mindenki számára nyitott sport- és művészeti forma – függetlenül a származásától, státusától vagy fizikai képességeitől. Az évszázados hagyományokban és értékekben gyökerező muaythai az ókori Sziámból eredően a befogadás, a megkülönböztetésmentesség és a kulturális büszkeség szimbólumává vált, amelyet világszerte ünnepelnek.






Ma 152 nemzeti szövetség és több millió rajongó egyesül az „Egy világ, egy muaythai” zászlaja alatt. Együtt tisztelik a művészet és a sport örökségét, ünneplik befogadó szellemét, és elkötelezik magukat, hogy örökségét ápolják a jövő generációi számára.

Az IFMA szívből jövő köszönetét fejezi ki az anyaországnak, a tisztelt ajarnak, a nemzeti szövetségeknek szerte a világon, az elkötelezett tisztségviselőknek és mindenekelőtt a muaythai-t gyakorló sportolóknak – legyen szó egészségről, fitneszről, önbizalomról, kulturális gazdagodásról vagy versenyszellemről. Mert lényegében mi vagyunk a muaythai. One World One Muaythai



muaythai.sport